Πρώτη μεταγραφή ο Εζέ (videos)

25 May 2015, 7:38 p.m. kifinescom

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ανακοίνωσε προ λίγης ώρας την πρώτης της μεταγραφή για τη νέα περίοδο. Το όνομα αυτού Εζέ, γνωστός σε εμάς από την παρουσία του στη Σαλαμίνα.

Ο Νιγηριανός επιθετικός που είχε και πέρασμα από τον Απόλλωνα την σεζόν 13-14, αγωνίστηκε την σεζόν που μας πέρασε στην Νέα Σαλαμίνα έχοντας μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου 21 συμμετοχές και 1461 αγωνιστικά λεπτά. Σ' αυτά κατάφερε να σκοράρει....ένα γκολ! Μέχρι το τέλος της σεζόν πρόσθεσε άλλες 9 συμμετοχές με το τέρμα κόντρα στην ΑΕΛ τον Δεκέμβρη του 2014 να μένει ως το μοναδικό του για την σεζόν.

Με τον Απόλλωνα είχε μόλις 2 συμμετοχές ενώ την περσινή σεζόν την ολοκλήρωσε στην Σαλαμίνα έχοντας 4 τέρματα σε 10 αγώνες.

Σίγουρα η συχνότητα στο σκοράρισμα στο τελευταίο πρωτάθλημα...δεν είναι ο λόγος που ο Κώστας Καϊάφας επέλεξε τον ποδοσφαιριστή ως την πρώτη του μεταγραφή και θα περιμένουμε να δούμε το σκεπτικό αυτής. Πάντως πρόκειται για ταχύ ποδοσφαιριστή που έχει και την δυνατότηα να αγωνίζεται στα άκρα της επίθεσης.