Αελ - ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1

29 Sep 2012, 8 p.m. kifinescom

Δεν συνοδεύτηκε με νίκη το ντεμπούτο του Τόνι Σαββέφσκι. Καλύτερη και με περισσότερες ευκαιρίες όμως εξουδεταιρωμένη από τις κάρτες του Παναγή, έμεινε στο 1-1.

Καλύτερη στο ξεκίνημα η ΟΜΟΝΟΙΑ που έπαιξε με τη μπάλα κάτω και κυρίως από τα αριστερά, ευτύχισε από νωρίς να πάρει προβάδισμα με τον Φρέντι. Ο Αγκολέζος πέρασε και τον Ντεγκρά και υποδειγματικά έκανε το σουτ. Το γκολ έδωσε ψυχολογία στο τριφύλλι που επικράτησε πλήρως στο γήπεδο και έδειχνε να έχει τον έλεγχο του αγώνα.   szólj hozzá: AEL-OMONIA 0-1 Freddy

Όμως ένα φάουλ στο 22' έφερε την ισοφάριση αφού από το πουθενά η Αελ και χωρίς να έχει φτιάξει ευκαιρία μέχρι στιγμής, βρήκε τον τρόπο να φτάσει στο γκολ. Η εκτέλεση του Μπεμπέ, ήταν πολύ καλή και παρότι ο Λέβιτα εκτινάχθηκε σωστά και άγγιξε τη μπάλα, δυστυχώς έφερε το 1-1.

Ο ρυθμός έπεσε μετά το γκολ παρότι η ΟΜΟΝΟΙΑ έχασε κλασσική ευκαιρία με τον Φρέντι λίγα λεπτά μετά το γκολ του Μπεμπέ. Και στο δεύτερο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν η ομάδα που έφτιαξε τις φάσεις, όμως δεν είχε την κατάλληλη ευστοχία ή την τύχη με το μέρος της αν θέλετε έτσι έμεινε άσφαιρη.

Μάλιστα η ομάδα μας τέλειωσε τον αγώνα με 10 παίχτες αφού ο Νούνο Ασσίς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη από τον προκλητικό για άλλη μια φορά Παναγή

Αγωνίστηκαν: Λεβίτα, Σπούγκιν, Αλαμπί, Παβίσεβιτς (45' Αντράντε - 88' Αγκουιάρ),  Σκαραμοτσίνο,  Λεάντρο, Σοάρες, Ασσίς, Χριστοφή, Εφραίμ (70' Αβραάμ), Φρέντι

Σκόρερ: Φρέντι 11'

Κάρτες: Αλαμπί, Παβίσεβιτς, Ασσίς (2η κίτρινη, Φρέντι